تازه ها ی دنیای تکنولوژی از دید روییترز(اخبار)

اخبار دنیای IT در ماه خرداد

1- اپل ماهانه 3 تا 5 میلیون ساعت هوشمند تولید می کند، فروش از ماه اکتبر 2014.

Photo

2- کمپانی Soft Bank (سومین شرکت در زمینه ی تلفن هوشمند ژاپن) هزینه ی تلفن هوشمند را در ژاپن کاهش داده است، تماس های صوتی و بسته های داده.

Photo

3- آژانس جاس.وسی آمریکا به face-book و twi-tter ملحق می شود، C.I.A که قبلا از شبکه های اجتماعی خواسته بوده که جریان های جهانی را تشخیص دهند و خلافکاران را پیگیری کند رسما به این شبکه ها ملحق شد.

Photo

4- شرکت UBER با جذب 1.2 میلیارد دلار سرمایه از سرمایه گذاران مرتبط توانسته به ارزش 18.2 میلیارد دلار برسد، که برای یک استارت آپ در سیلیکون ولی، این رقم بی سابقه بوده است.

Photo

5- شش دولت مکالمات VODAFONE را شن.ود می کنند، این شرکت دومین غول شرکت تلفن همراه می باشد.

Photo

6- موسس برنامه ی Whats.App به مشکلاتی در بازار آمریکا و دیگر کشورها بر خورده است، آقای Brian Acton، موسس این برنامه گفته با توجه به مشکلاتی در بازار کشورها، اشاره کرده که، از اینکه با face.book شریک شده است سود زیادی را می برد. همچنین در صورت تلاش بیشتر بازار بهتری را در تایوان و ژاپن می توانستند بدست آورند.

face.book این شرکت و سهام آن را به قیمت 19 میلیارد دلار خریداری کرده، که البته آقای Acton گفته است که این خرید می تواند برای face.book، یک میلیارد کاربر جدید به ارمقان بیآورد، حتی اگر این 2 سرویس از هم جدا بمانند.

Photo

افزودن دیدگاه جدید