خداحافظی با گوگل ریدر(اخبار)

گوگل اعلام کرده سرویس گوگل ریدر تنها تا اول ژوئیه آینده (10 تیر 92) بیشتر فعال نیست به همین خاطر زیاد نمی‌توان به آن دل بست. توصیه می‌کنیم کم کم خودتان را جمع و جور کنید و به ابزارهای جایگزین عادت دهید (بهترین برنامه که خودم تست کردم همین فیدلی هست که معرفی آن در ادامه آمده)

سرویس رایگان Feedly

مناسب برای: وب / اندروید / iOS

یکی از قابلیت‌های محبوب سرویس Feedly سازگاری خوب آن با خبر خوان گوگل یا همان ریدر خودمان است. اما با توجه به این نکته که به زودی خبری از ریدر نخواهد بود، بیایید به دیگر جنبه‌های آن بپردازیم. که خوشبختانه این دست قابلیت‌های سرویس Feedly بسیار زیاد است.

feedly android 610x381

نخستین بار که Feedly را اجرا می‌نمایید، با منویی مواجه می‌شوید که اغلب سایت‌های مهم وب را شامل می‌شود. این سایت‌ها در دسته‌بندی‌های گوناگونی از طراحی گرفته تا اندروید، اپل و تجارت و کسب و کار ارائه می‌شوند. می‌توانید هر یک از موارد دلخواه را به طور مجزا عضو شوید یا اینکه تمامی عناوین هر دسته‌بندی را تنها با یک کلیک عضو شوید. البته، می‌توانید نشانی‌های دلخواه را نیز وارد کنید. عموماً روند کار ثبت سایت‌ها به صورت مجزا، شباهت زیادی به گوگل ریدر خودمان دارد.

این سرویس چیزی فراتر از یک خبر خوان صرف است، چرا که Feedly مجهز به قابلیت «بعداً بخوانم» است که به شما اجازه می‌دهد موارد مورد علاقه‌تان را هر وقت که زمان و حوصله‌اش را داشتید بخوانید. این سامانه حتی دارای یک تقویم داخلی است که به کاربر اجازه می‌دهد در بازه‌های زمانی مورد نظر موارد ثبت شده را مشاهده کند. از این گذشته می‌توانید فیدهای مورد علاقه را در شبکه‌های اجتماعی توئیتر، فیس‌بوک یا گوگل پلاس با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

در مجموع، Feedly یکی از بهترین خبر خوان‌های موجود است که کارایی بالا و ظاهر زیبایی دارد و می‌توان در گجت‌های اندرویدی و اپلی (iOS) به خوبی از آن بهره برد. اگر هم ترجیح می‌دهید از رایانه‌تان به آن دسترسی داشته باشید، افزونه‌ی مخصوص Feedly برای مرورگر روباه آتشین (فایرفاکس) و گوگل کروم کار را بسیار ساده کرده است.


تگ ها
reader,  rss

افزودن دیدگاه جدید